BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram
TR

13. TRAVEL TURKEY TURİZM FUARI İZMİRLİLERE KAPILARINI AÇTI

25 Ocak 2020
Paylaş

İzmir Valiliği (BHİ) İzmir Valisi Erol Ayyıldız, bu yıl 13. gerçekleşen, Türkiye’nin ve dünyanın turizm değerlerini buluşturan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve İZFAŞ ortaklığında düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarında bu yıl, geçmişi Milattan Önce 12 bin yıl öncesine dayanan, insanlık tarihinin sıfır noktası, medeniyetin doğduğu yer ve UNESCO Dünya Kültürel Mirası daimi listesinde yer alan Şanlıurfa Göbeklipe'ye ait fotoğraf sergisi de olacak. 46 ülkeden 1284 firma ve çok sayıda sektör temsilcileri katılacağı ve ikili görüşmelerle etkileşim kuracağı fuarda İzmir’den tüm dünyaya Turizm köprüsü kurulacak.

Düzenlenen açılışa, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Kültür ve Turizm Eski Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, KKTC Turizm Bakanı Ünal Üstel, Düzce Valisi Dr.Zülküf Dağlı, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Milletvekilleri, konuk belediye başkanları, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, iş dünyasının temsilcileri, turizm sektörü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta konuşan İzmir Valisi Erol Ayyıldız, her geleneksel olarak düzenlenen Travel Turkey fuarının Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen turizmcilerle Türk turizm sektörü profesyonelleri arasında bir iletişim köprüsü olduğunu belirterek, bu fuarın katılımcılara turizm pazarını etkileyen son gelişmeler ve güncel konular hakkında da görüş alışverişinde bulunma imkânı sunduğunu ifade etti. Vali Ayyıldız, “ Bildiğiniz gibi turizm, dünyada hızlı gelişen ve büyüyen sektörlerin başında yer almakta ve büyük bir ekonomik güç teşkil etmektedir. Günümüzde her şehir, her bölge, her ülke turizm pastasından pay alabilmek için büyük bir gayret ve yarış içine girmiş bulunmaktadır. Ekonomik bir değer olan turizm sektöründe son yıllarda ülkemiz diğer ülkeler göre ciddi atılımlar göstermiştir. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın verilerine göre 2019 yılının ilk 10 ayında 50 milyar dolar ‘a yakın bir gelirle 50 milyon turisti ağırlamış olacağız. İzmir’e gelen turist sayısı da önceki yıla göre artarak artış göstermiş, bu sayıyı yeterli görmüyor ve daha ileriye götürmek için çaba ve sarf ediyoruz. Kasım sonu itibariyle de ilimize gelen turist sayısı 1 milyon 180 bini bulmuştur” diye konuştu.

Çok boyutlu turizm imkânlarıyla bu fuarın İzmir’de gerçekleşmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ileten Vali Ayyıldız, İzmir’in ülkemiz turizm potansiyelinden daha fazla pay alması gerektiğini vurguladı. Vali Ayyıldız, “Bu bağlamda İzmir Valisi olarak belirtmek isterim ki doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizi koruyarak çalışan, hizmet üreten, Ülkemize döviz kazandıran turizm sektörümüz temsilcilerine kapılarımız ardına kadar açıktır. 13. İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışının” yerli ve yabancı tüm katılımcılara, İlimize ve Ülkemize yararlı olmasını diliyorum. Bu güzel organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından 13. Travel Turkey Turizm Fuarı ve Kongresi protokolün kurdeleyi kesmesi ile açıldı. Açılışın ardından Vali Ayyıldız ve diğer protokol’ün fuar alanında kurulan stantları gezmesiyle program son buldu.

31 EKİM

ÖZEL HABER DOSYASI BAŞLIK

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer

Haberin Tamamı