BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

İzmir Yarımadası “Son Yaz” Dizisine Sahne Oluyor

31.12.2020
Paylaş

Fox Tv’de başlayacak olan Son Yaz dizisinin çekimleri Urla, Çeşme ve Karaburun'da tüm hızıyla sürüyor. Senaryosunu Deniz Dargı, Cenk Boğatur ve Cem Görgeç’in yazdığı dizinin yönetmenliğini Burak Arlıer üstleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Ali Atay, Funda Eryiğit, Alperen Duymaz yer alıyor. Dizi, Fox TV’de 01 Ocak’ta yayına girecek.


Son Yaz, Cumhuriyet Savcısı Selim Kara’nın (Ali Atay) başından geçen sıra dışı olayları konu alıyor. Dizide, savcının eski bir davasının sanığı olan suç lideri Selçuk Taşkın (Arif Pişkin) Savcı Selim Kara’nın bütün suç örgütünü çökertecek davasında tanıklık yapmayı istiyor. Bu teklif savcının mesleği ve özel hayatında hiç tahmin edemediği bir çok gelişmeye neden oluyor. Dizi film, İzmir Yarımadası’nın birbirinden güzel mekanlarını gözler önüne seriyor ve tüm Türkiye ile buluşturuyor.

İzmir Sinema Ofisi yapım ekiplerine rehberlik ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Sinema sektörüne ev sahipliği yapma vizyonu doğrultusunda İzmir Vakfı çatısı altında kurulan ve İzmir’de gerçekleşen film projelerinde yapım süreçlerini kolaylaştırma hedefiyle faaliyetlerine devam eden İzmir Sinema Ofisi sektöre destek sağlıyor. 

Covid-19 salgınından korunmaya yönelik önlemler dahilinde çalışmalarını sürdüren dizi ekipleri için gerekli yerel bağlantılar konusunda rehberlik eden İzmir Sinema Ofisi, proje kapsamında ihtiyaç duyulan işgücü kaynağı ile teknik, lojistik ve destek hizmetlerinin doğrudan İzmir’den temin edilebilmesi konusunda yol gösteriyor.

İzmir’de gerçekleşen çekimler süresince bölgede konaklayan ekiplerin özellikle turizmin yavaşladığı bu dönemde ekonomik hareketliliği arttırması önemli bir kazanım olarak ortaya çıkıyor. Öte yandan, bu dizilerin yurt içi ve yurt dışı mecralarda birçok izleyiciye ulaşması ile beraber İzmir’in tanıtımı için de önemli bir fırsat oluşuyor.