BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

38. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri

14.12.2020
Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 38. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri devam ediyor. Çocuk ve büyük oyunlarıyla Türkiye’nin ilk dijital tiyatro festivalini 22 Aralık tarihine kadar İzmirTube kanalından takip edebilirsiniz. “Tiyatro sizi başka dünyalar ile buluşturur” mesajıyla sanatseverlere seslenen Türkiye’nin ilk dijital tiyatro festivali kapsamındaki 76 oyun, İzmir Tube üzerinden seyirciyle buluşuyor.

Çekimleri İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat ve İzmir’deki farklı sahnelerde yapılan 44 yetişkin, 32 çocuk oyunu olmak üzere 76 eser Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri kapsamında yayında. Festival kapsamındaki 76 oyunun 55’i İzmirli grupların desteklenmesi amacıyla yerel tiyatro toplulukları tarafından sahnelendi. 

Çocuklar Unutulmadı 

Tiyatro Günleri kapsamında çocuklar da unutulmadı. Etkinlik kapsamında festival boyunca her gün bir çocuk oyunu sahneleniyor.  Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’den Pinokyo’ya Peter Pan’dan Tembel Bal Arısı’na kadar 32 çocuk oyunu 20 Aralık’a kadar her gün saat 10.00’da İzmirTube’da çocuklarla buluşuyor. 

Festival programı hakkında detaylı bilgiye http://kultursanat.izmir.bel.tr/Etkinlikler/38izmir-tiyatro-gunleri-2020 adresinden ulaşılabilirsiniz.