BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

İzmir Zamanı

Paylaş

İzmir'in Ortak Akıl Çağrısı

İzmir Zamanı’nın Amacı

İzmir Zamanı ortak akıl çağrısı ile doğa olaylarının yıkıcı felaketlere dönüşmediği bir hayat için İzmir’de bir düşünce ve üretim meydanı oluşturmayı hedefliyoruz. 

Bu hedef, yaşam hakkının şehirlerimizde yaşayan herkes için en temel öncelik olduğu tespitinden doğuyor. Yaşam hakkının güvence altında olmaması, yani insanların yaşadıkları binalara, şehre, güven duymamaları halinde kentin refahı ve yaşam kalitesini yükseltmenin de mümkün olmadığını biliyoruz. 

Doğamızla barışık, özgür ve uyum içinde bir yaşamı İzmir’den başlamak üzere inşa etmek isteyen tüm girişimcileri İzmir’le birleşmeye; Türkiye ve dünyaya ilham vermeye davet ediyoruz. 


Kimler Katılabilir?

Yaşama dair yeni bir sözü, fikri ve projesi olan herkes İzmir Zamanı’na katılabilir. Ortak akıl çağrımız dünyanın her yerinden katılıma açıktır.

İzmir Zamanı’na Nasıl Katılırım?

İzmir Zamanı ortak akıl çağrısına dört farklı yöntemle dahil olabilirsiniz:

1. İzmir Zamanı fikriniz hakkında video mesaj gönderin

Instagram’da #izmirzamanı etiketi ile fikrinizi bir dakikalık bir video mesaj ile paylaşıp bize eposta (izmirzamani@izmirvakfi.org) yoluyla bilgi verebilirsiniz. Videoları değerlendirecek olan ekibimiz aşağıdaki kriterleri sağladığı takdirde projenizi geliştirmek için sizinle iletişime geçecek.

2. İzmir Zamanı fikrinizi bir form ile bize iletin

İzmir Vakfı’nın web sitesindeki katılım formunu doldurarak İzmir Zamanı fikrinizi ve gerektirdiği ihtiyaçları bizimle paylaşabilirsiniz. Yapılan değerlendirme sonucunda önerinizin kriterleri sağladığı tespit edilirse İzmir Vakfı ekibi size ulaşacak ve fikrinizin uygulanabilir bir projeye dönüşmesi için size destek olacak.

3. İzmir Zamanı gönüllüsü olun

İzmir Zamanı kapsamında yürütülen projelere gönüllü destek olmak istiyorsanız aşağıdaki gönüllü formunu doldurabilirsiniz. Yapılan değerlendirme sonucunda desteğiniz en uygun İzmir Zamanı projesiyle buluşturulacak. 

4. İzmir Şehir Fonu’na katkı koyun

Doğa olaylarının yıkıcı felaketlere dönüşmediği yenilikçi bir hayat için geliştirilen fikirleri desteklemek üzere İzmir Şehir Fonu’na katkı koyabilirsiniz. İzmir Şehir Fonu’na nasıl katkı koyabileceğiniz hakkında ayrıntılı bilgiler için lütfen bizimle temasa geçin: sehirfonu@izmirvakfi.org