BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

İzmir’in En Büyük Meydanı

03.04.2020
Paylaş

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda açılışını gerçekleştirdiği Bizİzmir adlı dijital platform 4,5 milyon İzmirlinin yolunun geçtiği, sesini duyurduğu bir meydan yaratmak amacıyla tasarlandı. İzmirlileri belediye yönetimine dahil eden bu dijital meydan, İzmir'de yaşayanların kentteki tüm etkinlikleri takip edebilmelerini, belediyeden haber almalarını, önemli konularda görüş ve önerilerini kolaylıkla paylaşabilmelerini sağlıyor. Platforma bizizmir.com adresinden erişilebiliyor ve dijital platformun uygulaması indirilebiliyor.

Bizİzmir sitesine kaydolan İzmirliler buradaki bilgileri paylaşmakla kalmıyor; aynı çatı altında istek ve önerilerini iletebiliyor ve sonuçlarını takip ediyorlar. Ayrıca ulaşım kartına yükleme yapabiliyor veya nöbetçi eczaneden boş otoparkların yerlerine kadar kentte yaşayanların hayatını kolaylaştıran çok önemli bilgilere ulaşabiliyorlar.

Bizİzmir platformuna üye olanlar BizPuan uygulamasına da erişiyor. Yaptıkları gönüllü çalışmalardan topladıkları “BizPuan”larla konser, tiyatro gibi etkinliklere ücretsiz gidebildikleri gibi, kurslara katılabiliyor ya da bu puanlarla bağış yapabiliyorlar. Bizİzmir’in en önemli özelliklerinden biri de şeffaf yönetimi öne çıkarması. Başkanın mal varlığından belediye bütçesine kadar her şey bu platformdan erişime açılıyor.

İzmir’in Dergisi

Artık Bizİzmir’in aynı isimde bir de ücretsiz yayını var. İlk sayısını Mart / Nisan 2020 olarak yayımlayan Bizİzmir dergisinde belediyeden haberler, projeler, etkinlikler, İzmir’den insan hikâyeleri, röportajlar ve İzmir’e dair nitelikli yazılar yer alıyor. Bizİzmir dergisine toplu taşıma araçları ve belediyeye bağlı birimlerden ulaşabilirsiniz.