BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

Kalkınma Ajanslarından Destek Programı

03.04.2020
Paylaş

Ortaklarımızdan İzmir Kalkınma Ajansı, COVID – 19 salgın riskiyle mücadeleye katkı sağlayacak ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projeleri desteklemeyi hedefleyen “COVID – 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Mali Destek Programı”nı duyurdu. Ülkemizdeki tüm kalkınma ajanslarının dahil olduğu bu destek programına başvurular, Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden yapılıyor.

Öncelikleri “virüsün yayılmasının engellenmesi ve kontrol altına alınması”, “halk sağlığı için hazırlık ve müdahale çalışmaları” ve “salgının ülke ve bölge ekonomisine negatif etkilerinin azaltılmasına yönelik yenilikçi uygulamalar geliştirilmesi” olarak belirlenen programın başvuruları, 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek.

Toplam bütçesi 15 Milyon TL olan programa başvurular, başvuruların değerlendirilmesi, sonuç bildirme ve sözleşme imzalama dahil tüm süreçler elektronik ortamda ve uzaktan erişim araçları ile yürütülecek olup başvuru sahiplerinin süreç içinde Ajans binasına gelmesine gerek bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için İzmir Kalkınma Ajansı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.