BİZİ TAKİP EDİN
facebook instagram youtube Twitter
TR EN

Efeler Yolu

13.03.2024
Detaylar

İzmir Gezi Ajandası Çıktı

01.03.2024
Detaylar

Hediyelik İzmir İncirleri Serisi

01.03.2024
Detaylar

İzmir Deyince Podcast'i Yayında!

01.03.2024
Detaylar

İzmir Midilli seferleri 2 Haziran’da başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz turizmine ivme kazandırmak için geçen yıl başlattığı ve yoğun ilgi gören İzmir-Midilli seferleri 2 Haziran’dan itibaren “ROTAMIZ Midilli” sloganıyla yapılacak. Bu yıl gidiş dönüş fiyatı 60 Euro, sadece gidiş ise 35 Euro olarak belirlendi. Bilet satışları başladı.

12.04.2023
Detaylar

İzmirim Kart’ı Telefonuna Yükle

İzmir’de doğa dostu ulaşım politikasının yeni bir adımı daha atıldı ve İzmirim Kart dijitalleşti. Artık yolcular telefonlarına ücretsiz yükleyecekleri uygulamayla toplu taşıma araçlarını kullanabilecek.

14.10.2022
Detaylar

Direct İzmir Yeni Rotalarla Büyüyor

İzmir’den direkt uçuşların adresi “directizmir.com” sitesine yaz sezonu itibariyle yeni uçuşlar eklendi ve toplam şehir sayısı 68’e yükseldi.

İzmir Vakfı 19.04.2022
Detaylar

İzmir Turizmi Direct İzmir Projesiyle Büyüyecek

İzmir Vakfı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle hayata geçirdiği directizmir.com, İzmir’den dünyaya, dünyadan İzmir’e yapılan direkt uçuşların tanıtımını yapıyor. Kullanıcılar, İzmir’den aktarmasız uçabilecekleri şehirlerin tamamını bu web sitesi üzerinden görebilecek.

İzmir Vakfı 11.01.2022
Detaylar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Projeleri Ödül Aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması”nda üç ödül birden kazandı.

İzmir Vakfı 20.09.2021
Detaylar

Dünya Kentleri İzmir’de Buluşuyor

Bilbao, Jeju ve Buenos Aires'in ardından dördüncüsüne İzmir'in ev sahipliğini yapmaya hak kazandığı Dünya Belediyeler Birliği (UCLG) Kültür Zirvesi yarın başlıyor. Zirve’de 346’sı çevrim içi olmak üzere toplam 864 konuşmacı ve katılımcı yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Yarın geleceği İzmir’de kurmaya başlıyoruz” dedi.

İzmir Vakfı 08.09.2021
Detaylar

İzmir'de 4 Milyon Turist Hedefliyoruz

İzmir'i dünyanın en iyi turizm destinasyonlarından biri haline getirmek için çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark'taki Pakistan Pavyonu'nda oluşturulan İzmir Turizm Bilgilendirme Ofisi ve Sergi Alanı'nın açılışını yaptı.

İzmir Vakfı 10.08.2021
Detaylar

Gediz Nehri İçin 12 Maddelik Kurtuluş Reçetesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ege Belediyeler Birliği Başkanı Tunç Soyer, İzmir Körfezi'ne akan Gediz Nehri’ndeki kirliliğin kaynağını tespit etmek için “Temiz Gediz Temiz Körfez” sloganıyla çıktığı turu Foça’da eski Gediz yatağında kitlesel bir etkinlikle tamamladı.

İzmir Vakfı 17.07.2021
Detaylar

İzmir Sinema Ofisi Yeni Merkezine Kavuştu

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Vakfı ortaklığında Alsancak'ta hayata geçen İzmir Sinema Ofisi ve Turizm Bilgilendirme Ofisi törenle açıldı.

İzmir Vakfı 13.07.2021
Detaylar

Başkan Tunç Soyer, Visitİzmir lansmanında konuştu: “İzmir turizmini büyüteceğiz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer, dijital turizm altyapısı Visitİzmir’in mobil uygulamasını İstanbul Kongre Merkezi’nde tanıttı. İzmir Vakfı koordinasyonunda, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı ve Sun Express’in ortaklığında hayata geçirilen Visitİzmir, 30 ilçeyi kapsayan 11 kategori ve 2 bin 300’den fazla noktaya ilişkin bilgi sunuyor.

İzmir Vakfı 30.06.2021
Detaylar

Emre Durmuş İzmir’i Visitİzmir’le Keşfediyor

YouTuber ve Blogger Emre Durmuş, Visitİzmir mobil uygulaması ile İzmir’i keşfediyor. Emre Durmuş, karavanıyla çıktığı yolculuğunda altı gün boyunca Visitİzmir yardımıyla şehrin farklı noktalarını gezecek, mobil uygulamadaki haritalar üzerinden kendi rotasını oluşturacak.

İzmir Vakfı 29.06.2021
Detaylar

Visitİzmir Altın Örümcek Ödülü’ne layık görüldü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Turizm Mümkün” anlayışıyla hayata geçirdiği Visitİzmir mobil uygulaması, bu yıl 19’uncusu düzenlenen Altın Örümcek Yarışması'nda “Kamu Kurumu” kategorisinde ikincilik ödülü kazandı.

İzmir Vakfı 27.06.2021
Detaylar

Umudun Şehri İzmir

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dünyanın ilk Cittaslow Metropolü olan İzmir’in yol haritasını anlattı. Cittaslow Metropol’ün geleceğin şehirlerini inşa etme projesi olduğunu ifade eden Soyer, “Cittaslow Metropol, dünyanın umutlu şehirlerinin simgesidir. İzmir umudun şehridir” dedi.

İzmir Vakfı 15.06.2021
Detaylar

İzmir’in Turizm Paydaşları Visitİzmir İçin Bir Araya Geldi

İzmir Vakfı koordinasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı ve Sun Express’in ortaklığıyla şehrin dijital turizm altyapısı Visitİzmir mobil uygulaması yayınlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer, bir şehir vizyonu ortaklığıyla ortaya koydukları Visitİzmir’i Agora Ören Yeri’nden tanıttı.

İzmir Vakfı 03.06.2021
Detaylar

İzmir Türkiye’deki dijital turizm altyapısını tamamlayan ilk şehir oldu Visitİzmir yayında

Mobil turizm uygulaması Visitİzmir, 30 ilçeyi kapsayan 11 kategori ve 2 bin 300’den fazla noktayla erişime açıldı.

İzmir Vakfı 17.05.2021
Detaylar

İzmir Yavru Flamingoları Kucaklıyor

İzmir’in Gediz Deltası’nda yuva kuran yaklaşık 20 bin flamingo çiftinin yavruları yumurtadan çıkmaya başladı. Gediz Deltası’nda üreyen flamingoların yavruları, önümüzdeki yaz aylarının sonunda uçmaya başlayacak.

İzmir Vakfı 08.05.2021
Detaylar

İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi Yakında Açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi iklim değişikliği nedeniyle olası kuraklığa karşı toplumu bilgilendirmek ve doğru tarım yöntemlerini anlatmak için Sasalı’da İzmir Tarımı Geliştirme Merkezi kurdu.

İzmir Vakfı 22.04.2021
Detaylar

Gediz Deltası’nda Kuş Göçü İzleme Programı

Türkiye’nin en önemli sulak alan ekosistemleri arasındaki Gediz Deltası’nda, ilkbahar kuş göçü izleme çalışmaları Doğa Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığıyla başladı. Çalışmalar kuş araştırmaları konusunda uzmanlaşmak isteyen gönüllülerin de katılımına açık.

İzmir Vakfı 15.04.2021
Detaylar

İzmir UNESCO Dünya Mirası Alanları’nın Şehri Oluyor

Efes ve Bergama’dan sonra İzmir’de dört yeni alanın daha Dünya Mirası olarak tescillenmesi ve İzmir’in dünyada en çok UNESCO Dünya Mirası Alanı’na sahip şehirlerden biri olması için kentin farklı kurumları harekete geçti. Bergama’da “İzmir Turizmi ve UNESCO Dünya Mirası Alanları” çalıştayı gerçekleştirildi.

İzmir Vakfı 09.04.2021
Detaylar

Soyer Cittaslow Metropol Modeli İçin Taslak Kriterleri Paylaştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'i dünyanın ilk Cittaslow Metropolü yapma hedefi doğrultusunda yaptığı çalışmaları, Uluslararası Cittaslow Birliği Koordinasyon Komitesi toplantısında paylaştı.

İzmir Vakfı 26.03.2021
Detaylar

İzmir’in “Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi” Yayınlandı

Kentin ekonomisini, doğayı koruyarak büyütme hedefi taşıyan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirerek İzmir’in Doğayla Uyumlu Yaşam Stratejisi’ni yayınladı.

İzmir Vakfı 19.03.2021
Detaylar

UNESCO İletişim ve Koordinasyon Ofisi Açıldı

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ndeki İzmir Tarihi Liman Kenti'nin, daimi listeye girmesi yolunda bir adım daha atıldı. Basmane bölgesinde restore edilen İzmir Büyükşehir Belediyesi UNESCO İzmir Tarih ve Liman Kenti İletişim ve Koordinasyon Ofisi, törenle açıldı.

İzmir Vakfı 17.03.2021
Detaylar

İzmir ITB Berlin Fuarı’ndaydı

İzmir dünyanın önde gelen turizm etkinliklerinden ITB Berlin Fuarı’na katıldı. Pandemi önlemleri nedeniyle bu yıl dijital ortamda düzenlenen fuarda İzmir’in farklı kurumları, Visit İzmir çatısı altında bir araya gelerek şehri tanıttı.

İzmir Vakfı 14.03.2021
Detaylar

Turuncu Çember Hijyen Sertifikalı Uçuşlar İzmir’den Başlıyor

İzmir’e turuncu yolculuklar başlıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Vakfı ortaklığıyla yeme-içme ve konaklama işletmelerine verdiği Turuncu Çember hijyen sertifikasına artık havayolu firmaları da başvurabilecek.

İzmir Vakfı 12.03.2021
Detaylar

Maraton İzmir İçin Geri Sayım Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve geçtiğimiz yıl İzmir tarihinde ilk kez koşulan Uluslararası İzmir Maratonu’nun ikincisi, 11 Nisan’da “Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Koşuyoruz” sloganıyla düzenlenecek.

İzmir Vakfı 11.03.2021
Detaylar

Kemeraltı’ndaki Tarihi Çeşmeler Restore Edilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kemeraltı’ndaki tarihi çeşme ve şadırvanları restore etmek üzere harekete geçti. Alipaşa Şadırvanı ile 1281 Sokak’taki tarihi çeşmenin restorasyonu için ihaleye çıkan Büyükşehir, Uray Çeşmesi ve Kestanepazarı Şadırvanı'nın bakım onarımı için de ihale hazırlık çalışmalarına devam ediyor.

İzmir Vakfı 22.02.2021
Detaylar

Dünyanın İzmir Mirası UNESCO Yolunda

İzmir’i dünya kenti yapma hedefiyle yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, UNESCO Dünya Mirası geçici listesindeki alanlarıyla ilgili çalışmalarına devam ediyor; Tarihi İzmir, Birgi, Gediz Deltası ile Foça, Çandarlı ve Çeşme kalelerinin daimi listeye alınması için hazırlıklar sürüyor.

İzmir Vakfı 22.02.2021
Detaylar

Paket Servis de Turuncu Çember’de

İzmir’i sağlıklı ve güvenilir bir destinasyon olarak ön plana çıkartan Turuncu Çember uygulamasının alanı genişliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Vakfı ortaklığıyla yeme-içme ve konaklama işletmelerine verdiği Turuncu Çember hijyen sertifikasına “paket servis” de dahil oldu.

İzmir Vakfı 10.02.2021
Detaylar

Girişimcilik Merkezi İzmir Kapılarını Açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliğiyle kurduğu “Girişimcilik Merkezi İzmir” kapılarını açtı. Merkezin açılış konuşmasında Başkan Tunç Soyer, “Burası, dünyayı daha iyi bir yönde değiştirmek için fikirleri olan ama bu fikirleri yaşama geçiremeyen gençlerimiz için açılmış bir meydandır” dedi.

İzmir Vakfı 05.02.2021
Detaylar

İzmir Turizmi Yeni Sezona Hazır

İzmir Vakfı’nın İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Kalkınma Ajansı ortaklığıyla hazırladığı İzmir Turizm Tanıtım Stratejisi ve Eylem Planı yayınlandı. Şehrin kültür ve doğa mirasını koruyarak sürdürülebilir turizme kazandırma ve İzmir'in turizm potansiyelini artırma hedefi taşıyan strateji, İzmir turizmi için yenilikçi ve kapsamlı bir yol haritası çiziyor.

İzmir Vakfı 01.02.2021
Detaylar

İzmir UNESCO’ya Hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in öncelikli projeleri arasında yer alan Kemeraltı, yaklaşık 200 milyon liralık yatırımla baştan sona yenilenerek ayağa kaldırılıyor. UNESCO Dünya Kültür Mirası olmaya hazırlanan İzmir Tarihi Kent Merkezi’nin kalbi Kemeraltı’nda çalışmalar tamamlandığında çarşı tarihine yakışır bir görünüme kavuşacak.

İzmir Vakfı 11.01.2021
Detaylar

İzmir’in Dijital Turizm Envanteri Tamamlandı

İzmir, Türkiye’nin ilk dijital turizm ansiklopedisine sahip oldu. İzmir Vakfı’nın koordinasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzmir Kalkınma Ajansı’nın ortaklığıyla İzmir’in dijital destinasyon envanteri hazırlandı. Envanterde on bir farklı turizm türünde; iki binden fazla noktaya dair bilgi ve görsel bir araya getirildi.

İzmir Vakfı 04.01.2021
Detaylar

İzmir Yarımadası “Son Yaz” Dizisine Sahne Oluyor

Başkan Tunç Soyer’in “Filminizi İzmir’de çekmek için iyi bir sebebiniz olacak” diyerek İzmir Vakfı bünyesinde kurduğu İzmir Sinema Ofisi, sektörün çalışmalarını kolaylaştıran hizmetleriyle şehri doğal bir platoya dönüştürdü. Ocak ayında Fox Tv’de başlayacak Son Yaz dizisinin çekimleri Urla, Çeşme ve Karaburun'da tüm hızıyla sürüyor.

İzmir Vakfı 31.12.2020
Detaylar

Başkan Soyer’in Smyrna Antik Tiyatrosu Açıklaması Dünya Basınında

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Smyrna Antik Tiyatrosu hakkında yaptığı açıklamalar dünya basınında ses getirdi. Fransa’nın önde gelen gazetelerinden Le Figaro, Başkan Soyer’in “2023'te Cumhuriyetimizin 100. yılını olağanüstü bir konserle burada kutlayacağız” sözlerine yer verdi.

İzmir Vakfı 31.12.2020
Detaylar

İzmir Zamanı İçin 350 “Ortak Akıl Başvurusu”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Vakfı Başkanı Tunç Soyer’in 26 Kasım 2020’de Türkiye’deki sosyal girişimcileri İzmir gönüllüsü olmaya ve İzmir’in gelişimine destek vermeye davet ettiği İzmir Zamanı ortak akıl çağırısına bir ayda 350 başvuru gerçekleşti. Başvuruların 150’sini Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen proje önerileri, 200’ünü ise İzmir’in ortak akıl gönüllüleri oluşturuyor. İzmir Zamanı ortak akıl çağrısının ilk aşaması 31 Aralık 2020’de sonlanacak ve Ocak 2021’den itibaren değerlendirme aşamasına geçilecek.

İzmir Vakfı 30.12.2020
Detaylar

Hükümsüz Dizisinin Çekimlerinde 108 Gültepeli Rol Aldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sinema sektörüne ev sahipliği yapma vizyonu doğrultusunda İzmir Vakfı çatısı altında kurulan İzmir Sinema Ofisi’nin yaptığı çalışmalar sonuç verdi. Birçok yönetmen ve yapımcı, film çekimleri için İzmir’i tercih etmeye başladı.

İzmir Vakfı 24.12.2020
Detaylar

İzQ Girişim Portalı

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi bünyesinde hayata geçen İzQ Girişim Portalı, iş dünyasının ve kentin sorunlarının girişimciler tarafından görülebileceği bir platform yaratarak girişimcilerin de söz konusu sorunlara, ihtiyaçlara yönelik proje üretmesini sağlamayı hedefliyor.

İzmir Vakfı 16.12.2020
Detaylar

38. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 38. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri devam ediyor. Çocuk ve büyük oyunlarıyla Türkiye’nin ilk dijital tiyatro festivalini 22 Aralık tarihine kadar İzmirTube kanalından takip edebilirsiniz.

İzmir Vakfı 14.12.2020
Detaylar

Tarım Gençlerle Yükseliyor

İzmir Ticaret Borsası’nın Tarım Gençlerle Yükseliyor ödüllü fikir yarışması için son günler. Dört ayrı başlık altında açılan yarışmaya son başvuru tarihi 18 Aralık 2020.

İzmir Vakfı 14.12.2020
Detaylar

İzmir’in Ortak Akıl Çağrısı

Bu yazı, dünyanın her yanına çağrımızdır. Gelin, doğa olaylarının yıkıcı felaketlere dönüşmediği bir hayat için İzmir’de bir düşünce meydanı oluşturalım. Yalnızca binalarımızı, park ve caddelerimizi değil; ticareti, tarımı, turizmi, kültür ve sanatı, yaşamın tüm alanlarını birlikte tasarlayalım.

İzmir Vakfı 13.11.2020
Detaylar

İzmir Fontu'nun Tasarımcısı

Ürettiği fontlarla dünyaca ünlü font listelerine girmeyi başarmış, gurur duyduğumuz bir font tasarımcısı Ahmet Altun. Şimdi de İzmir’e özgü, adı İzmir olan bir font üretti. Hepimizin büyük bir heyecan duyduğu İzmir Fontu’nu, tasarımcısı Ahmet Altun’dan dinliyoruz.

İzmir Vakfı 03.09.2020
Detaylar

1001 Gece Limanı

Magma dergisi Genel Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek, 17. yüzyıl gezginlerinden Evliya Çelebi ve Binbir Gece Masalları’nın baş kahramanı Şehrazad’ın gözünden İzmir’i yazdı.

Özcan Yüksek 13.07.2020
Detaylar

İzmir’in Coğrafi İşaretleri

Vakfımız üyesi İzmir Ticaret Borsası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, kırsal kalkınmanın anahtarlarından biri olarak değerlendirdiği coğrafi işaretlerin önemini ve İzmir Ticaret Borsası’nın bugüne kadar yaptığı coğrafi işaret tescil çalışmalarını kaleme aldı.

Işınsu Kestelli 05.07.2020
Detaylar

Deniz Kenti İzmir

İzmir’i Akdeniz çanağının öncü kenti haline getirme hedefinde, Körfez’in temizliği büyük önem taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Yüzülebilir Körfez” hedefiyle attığı her adım bu yüzden büyük bir heyecan yaratıyor.

Bizİzmir Mart / Nisan 2020 14.05.2020
Detaylar

Yeni Dünyanın Tohumu Yerelde Filizlenecek

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, dünyayı sarsan Covid-19 salgınıyla ilgili İzmir Vakfı’nın sorularını yanıtladı. Salgın sonrasında dünyayı ve Türkiye’yi bekleyen toplumsal ve siyasal sonuçları değerlendiren Ağırdır dünya, Türkiye ve İzmir’in geleceğine dair görüşlerini bildirdi.

İzmir Vakfı 03.05.2020
Detaylar

İzmir Fontu Yolda

İzmir’e ait, adı İzmir olan bir font geliyor. Vakfımız bünyesinde çalışmalarını yürüten İzmir Tasarımları Araştırma Ofisi, şehrin görsel iletişim tasarımı ihtiyacına yönelik bir font oluşturma fikriyle yola çıkarak İzmir’e ait bir font hazırlıyor.

İzmir Vakfı 03.04.2020
Detaylar

Belkahve’den Meryem Ana’ya Efelerin izinde

İzmir’in yeni kültür rotası; Bornova Belkahve’den başlayarak Meryem Ana’ya ulaşması planlanan yaklaşık 500 kilometrelik Efeler Yolu, tarih boyunca efelerin yaşadığı köy ve yaylaları birbirine bağlıyor.

Bizİzmir 03.04.2020
Detaylar

Devrim Meclisi

23 Nisan 2020, işgale karşı bağımsızlık savaşanın yönetildiği, yeni bir devletin temellerinin atıldığı Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü. Kurucu Meclis, gerçekte bir devrim meclisiydi.

Kemal Tayfur – Bizİzmir Mart 22.04.2020
Detaylar

İzmir’in Kokusu

İzmir’de kolonya denilince akla gelen ilk isimlerden biri Aktaş Kolonyaları’dır. Aktaş Kolonyaları’nın hikâyesi 1922 yılında, eczacı Kemal Kamil Aktaş'ın bir Rum’a ait olan Panayot Eczanesi’ni satın alıp Hilal Eczanesi’ni açmasıyla başladı.

Oğulcan Şaşmaz 03.04.2020
Detaylar

Eğitim Müziği ve İzmir

“Eğitim müziği” ya da "çocuklar için müzik", ülkemizin eğitim politikası ve sisteminde ciddi bir şekilde yer alması gereken; hem "eğitim" hem “çocuk” hem de “müzik” konularını içeren önemli bir kavramdır.

Yaşar Ürük 26.03.2019
Detaylar